ברוכים הבאים לפורום AquaPro!
- מדריך להעלאת תמונות לחץ כאן
- לבעיות בהתחברות לחץ כאן

מאמר - על הקשר שבין סאן מרה, רד קאבר ורוח רפאים!

בפורום זה תוכלו להתייעץ וללמוד על דגי הדיסקוס, תנאי הגידול ושילוב עם צמחייה
בנוסף בתתי הפורומים נדון על רבייה, גידול דגיגים וטיפול במחלות

המנהלים: Ronny, dan_h

eladorbach
הדיסקוס המעופף
הודעות: 27
הצטרף: 27 ינואר 2017, 01:36
סוג האקווריום: discus
נפח: unlimited
ותק המיכל: prehistoric
מקום מגורים: tlv

מאמר - על הקשר שבין סאן מרה, רד קאבר ורוח רפאים!

הודעהעל ידי eladorbach » 12 אפריל 2017, 21:40

על הקשר שבין סאן מרה, רד קאבר ורוח רפאים!

1988, דיסקוס גוסט ״רוח רפאים״ מפותח באופן מקרי (מוטציה), ע״י Chean Thean Ewa, מגדל דיסקוסים מלזי, אשר הצליח במסגרת ניסיונותיו הגנטיים, ליצור באמצעות רבייה רב דורית של דיסקוסים כחולים, ״מוטציה״, ללא פסי סטרס בכלל (חלק מן הדגים נותרו עם פס אחד באמצע העין) בה הצבע הכחול נעלם לחלוטין ואפילו עין הדג נותרה בצבע לבן, דיסקוסים אלו נראו ממש כמו ״רוח רפאים״ ומכך נבע שמם ״ghost".

בעקבות התפתחות זו, והבנת הפוטנציאל הטמון בה, החליטו המגדלים האסייתים לנסות ולפתח ולחזק בעזרת דיסקוס ״רוח הרפאים״ את הגוון האדום בדיסקוסים.

לצורך העניין, הרבו דגי דיסקוס אדומים (חומים) דלים בפסי סטרס עם דיסקוס ״גוסט״ וקראו לווריאציה זו "Virgin Red discus", אולם התוצאה עדיין לא הייתה מספיק אטרקטיבית, שכן בשל כמות גדולה של ״מלנין״, פיגמנט שחור, לא נתקבל צבע אדום חלק כמצופה.

לאחר ששילב המגדל המלזי Mr. Chow, דיסקוס Virgin red עם דגי טבע חומים F2 במטרה לחזק את הצבע האדום, הצליחו ליצור דיסקוסים המכונים ״Red Rose״ אדומים יותר עם פחות פסי סטרס.

על פי ספרי ההיסטוריה, המגדל, Hai Khoon Tan מסינגפור, בשותפות עם See Cheon San, (משמעות השם סאן = אדום), יצרו באמצעות אותו השילוב של Virgin red ודגי טבע חומים F2, דיסקוס זהה לרד רוז, אשר כונה על ידם "סאן מרה", הצמד התחיל בגידול וריבוי דגי הסאן מרה באמצעות 2 זוגות בלבד, בחוותם בסינגפור ״Lim Chung Kang Acrotech Park״.

במהרה נפרדו המגדלים, See Cheon San חזר לגוואנג׳ו סין וכפי שכתוב בספרות המקצועית, שינה את שמם של דגי הסאן מרה שהביא עימו ל- ״Red Cover״, חשוב לציין ששינוי השם נבע מכך שהמגדל הסיני המשיך את פיתוח הזן, חיזק את הצבע האדום והעלים את פסי הסטרס כליל.

בכדי לפתח עוד את הזנים האדומים, המגדל Ivan Seah שילב דיסקוס גולדן עם דיסקוס סאן מרה וקרא לתוצאות השילוב "Red Passion״. פיתוח זה ייצר עבורנו גם את הרד מלון שכולנו מכירים, משילוב דיסקוס "Red Passion" ודיסקוס רד מרלברו.

רד גולדן דיסקוס נוצר ע"י מגדל בשם Mr. Ung Seng Lip Malaysia, כנראה באמצעות שילוב של כחול פנינה Pearl Diamond עם Red Virgin.

מאחר וידוע, כי "רד וירג'ן" נוצר בשילוב עם "רוח רפאים", הדבר מסביר כיצד ייתכן ששילוב כזה (רוח רפאים & וירג'ן רד) ייצר מופע חלק Solid ללא פסי סטרס.

Virgin Red =
דיסקוס חום חלק עם פנים כחולות ופיגמנט שחור.

San Merah \ Red Rose = דיסקוס חום חלק ללא פסי סטרס (לעיתים על העין יש פס סטרס).

Red Cover =
דיסקוס אדמדם, שידרוג של צבע הבסיס מחום לגוון אדום יותר ללא פסי סטרס.

הידעת?
מוטציות דגי דיסקוס:

golden" 1979",
מלזיה.

pigeon blood" 1987",
תאילנד.

ghost" 1988",
מלזיה.

Blue Diamond" 1992",
הונג קונג.

Snake Skin" 1993",
תאילנד.

Snow-White" 1995",
מלזיה.

Albino" 1998",
הונג קונג.תמונהתמונהתמונה

https://www.facebook.com/TheFlyingDiscu ... 7926902362


Sent from my iPhone using Tapatalk
נערך לאחרונה על ידי eladorbach ב 12 אפריל 2017, 21:40, נערך פעם 1 בסך הכל.חזור אל “דיסקוסים”