ברוכים הבאים לפורום AquaPro!
- מדריך להעלאת תמונות לחץ כאן
- לבעיות בהתחברות לחץ כאן

חלזונות תפוח ברג'יסי באקווריום צמחייה - בעד/נגד? יתרונות וחסרונות

שרימפסים, חלזונות, סרטנים וח"ח אחרים
כאן תוכלו ללמוד על ההבדלים של כל סוג מתוך המשפחה והצרכים היחודיים לו בתנאי המים והסביבה ע"מ לגדל ולהרבות אותם

המנהלים: Shay, Ronny, Aquario, lilach.shifman

סמל אישי של המשתמש
EhudCo
...........
...........
סוג האקווריום: הייטק
נפח: 70 ליטר
ותק המיכל: 7 שנים (מ2011)
מקום מגורים: נס ציונה

הודעהעל ידי EhudCo » 11 אוקטובר 2017, 10:18

שלום לכולם,

למי שלא מכיר, ישנם סוגים של חלזונות תפוח שלא אוכלים צמחייה, לרוב הם יאכלו עלים חלשים וכמעט כל סוג של אוכל לדגים (לא ראיתי אותם אוכלים גוויות אבל יכול להיות שגם...).
הכנסתי מספר חברים כאלה לפני כחודשיים לאקווריום 40 ליטר הייטק שלי, מאז הבחנתי קצת בנסיגה של צמחייה עדינה - החשש שלי הוא שבגלל המשקל שלהם, הם יכולים לשבור גבעולים עדינים ובנוסף הם מתפתים לנגוס גם בעלים עדינים וטעימים.
מרגע שהוצאתי אותם למיכל אחר הצמחייה העדינה צמחה מהר ובקלות רבה יותר. האם יש אמת לחששותיי?

קצת תמונות:

בתמונה זאת ניתן לראות את הברג'יסי על אוברטי אדומה - למרות שהיא גמישה מאוד לדעתי המשקל שלהם יכול לשבור עלים:

תמונה

המונטה קרלו "כוסח" מאז שנכנסו:

תמונה

והנה עוד ברג'יסי כתום מיוחד שקיבלתי מחיים:

תמונה
תמונה

וסרטון קצרצר של המדהים הזה:

https://www.youtube.com/watch?v=oIvfU9tIrYg

אשמח לשמוע על הניסיון שלכם. יכול להיות שהכל מקרי ובדיוק באותה תקופה הייתה לי נסיגה מסיבות אחרות...

תמונה

Mick77
צמחייה וכימיה של המים - Pro

הודעהעל ידי Mick77 » 11 אוקטובר 2017, 10:51

אצלי אכלו רק את החסה המסולסלת (פוגוסטמון הלפרי) :dash2:

ari 10
נבט מתחיל
סוג האקווריום: שרימפסייה
נפח: 60
ותק המיכל: 10+
מקום מגורים: ירושלים

הודעהעל ידי ari 10 » 11 אוקטובר 2017, 12:56

אצלי לא אכלו כלום!
אבל בהחלט יצרו בלגן באקווריום, אני הוצאתי אין בהם ככ תועלת.
(אגב, המוס שרואים בשניות האחרונות הוא Weeping Moos??)

Jerry
מנהל פורומי צמחייה, ח"ח, צרכנות נבונה וקהילה
סוג האקווריום: לאוטק
נפח: 200
ותק המיכל: שנתיים
מקום מגורים: תל אביב

הודעהעל ידי Jerry » 11 אוקטובר 2017, 13:40

טוב מכיוון שיש לי במיכל יותר ממאה חלזונות בריג׳רסי ובשיא היו גם באיזור ה-200 אני יכול להגיד שמההתרשמות שלי הם לא אוכלים צמחיה בריאה,
לדעתי ברגע שהם מזהים צמח/עלה שנמצא בתהליך של נסיגה/ריקבון הם אוכלים אותו.

אולי זה העקב עכילס של ההחזקה שלהם, כנראה שאם מביאים צמח שלא נמצא במצב ממש טוב הם ״ירגישו״ את זה ויאכלו את העלים שמראים סימני נסיגה/ריקבון, לי זה קרה עם מונטה קארלו שרוני הביא לי ולא שתלתי מיד במיכל אלה אחרי יומיים וכנראה שזה היה מספיק להם שעלים כבר לא היו ירוקים ויפים וכנראה הראו סימני חולשה, משהו דומה קרה לי גם עם בליקסיה ג׳אפוניקה שמשום מה הסקלרים שלי מצאו אותה טעימה ונגסו בעלים שלה כל הזמן וזה כנראה הספיק לחלזונות לחשוב שהעלים האלו פגומים.

בקשר לשבירת צמחיה לי לא יצא לראות גם את הגדולים שבהם שוברים צמחייה גם בזמן שהם טיפסו על צמחים עדינים כמו-מירופיליום אבל יכול להיות מאוד שבצמחיה ממש עדינה כמו עלי בליקסייה הם יכולים לשבור אותה.

אחד הדברים שאני הכי אוהב בבריג׳רסי אצלי זה שהם צוות נקיון מעולה, הם מתחזקים לי את המיכל ושומרים עליו נקי מאצות (ראיתי אותם אוכלים את כל סוגי האצות, במיוחד בתקופות שלא האכלתי בגלל נסיעה לכמה ימים בלי מאכיל אוטומטי) והכי חשוב גופות של דגים שמתים, במיכל צמחייה עמוס לא תמיד רואים גופות וזה מציל מפיקים של אמוניה (אצלי ברגע שדג מת תוך כמה דקות אני רואה כדור של כמה עשרות של חלזונות ואז שעתיים אח״כ באותו המקום נשארת רק ההידרה שלו נקיה מבשר), עוד התנהגות שאני שמתי לב היא שהם חופרים במצע ואוכלים את הרפש שמצטבר שם בכמה ס״מ העליונים וכמובן אוכלים שאריות מזון ששוקעות במצע והדגים לא מצליחים לאכול.

יכול להיות שלא כל חובב ימצא בהם שימוש אבל לדעתי זה אחד הפריטים שלא לא רואה את המיכל שלי בלעדיו בגלל התועלת שלהם וגם בגלל המראה המיוחד, אני אצרף בהמשך תמונות של צבא החלזונות אצלי

Yossi6780
נבט מתחיל
סוג האקווריום: הייטק ודיסקוסים
נפח: 550 ליטר
ותק המיכל: 2 שנים
מקום מגורים: חולון

הודעהעל ידי Yossi6780 » 11 אוקטובר 2017, 22:44

לפי דעתי וותקנו אותי אם אני טועה שהחלונות האלו בעייתים במיים רכים (מיי אוסמוזה) והם לא מתאימים.

Jerry

הודעהעל ידי Jerry » 14 אוקטובר 2017, 00:46

כל חילזון הוא בעייתי במים רכים, מים רכים מידי מפרקים להם את הקונכייה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jerry

הודעהעל ידי Jerry » 14 אוקטובר 2017, 00:48

Jerry כתב:טוב מכיוון שיש לי במיכל יותר ממאה חלזונות בריג׳רסי ובשיא היו גם באיזור ה-200 אני יכול להגיד שמההתרשמות שלי הם לא אוכלים צמחיה בריאה,
לדעתי ברגע שהם מזהים צמח/עלה שנמצא בתהליך של נסיגה/ריקבון הם אוכלים אותו.

אולי זה העקב עכילס של ההחזקה שלהם, כנראה שאם מביאים צמח שלא נמצא במצב ממש טוב הם ״ירגישו״ את זה ויאכלו את העלים שמראים סימני נסיגה/ריקבון, לי זה קרה עם מונטה קארלו שרוני הביא לי ולא שתלתי מיד במיכל אלה אחרי יומיים וכנראה שזה היה מספיק להם שעלים כבר לא היו ירוקים ויפים וכנראה הראו סימני חולשה, משהו דומה קרה לי גם עם בליקסיה ג׳אפוניקה שמשום מה הסקלרים שלי מצאו אותה טעימה ונגסו בעלים שלה כל הזמן וזה כנראה הספיק לחלזונות לחשוב שהעלים האלו פגומים.

בקשר לשבירת צמחיה לי לא יצא לראות גם את הגדולים שבהם שוברים צמחייה גם בזמן שהם טיפסו על צמחים עדינים כמו-מירופיליום אבל יכול להיות מאוד שבצמחיה ממש עדינה כמו עלי בליקסייה הם יכולים לשבור אותה.

אחד הדברים שאני הכי אוהב בבריג׳רסי אצלי זה שהם צוות נקיון מעולה, הם מתחזקים לי את המיכל ושומרים עליו נקי מאצות (ראיתי אותם אוכלים את כל סוגי האצות, במיוחד בתקופות שלא האכלתי בגלל נסיעה לכמה ימים בלי מאכיל אוטומטי) והכי חשוב גופות של דגים שמתים, במיכל צמחייה עמוס לא תמיד רואים גופות וזה מציל מפיקים של אמוניה (אצלי ברגע שדג מת תוך כמה דקות אני רואה כדור של כמה עשרות של חלזונות ואז שעתיים אח״כ באותו המקום נשארת רק ההידרה שלו נקיה מבשר), עוד התנהגות שאני שמתי לב היא שהם חופרים במצע ואוכלים את הרפש שמצטבר שם בכמה ס״מ העליונים וכמובן אוכלים שאריות מזון ששוקעות במצע והדגים לא מצליחים לאכול.

יכול להיות שלא כל חובב ימצא בהם שימוש אבל לדעתי זה אחד הפריטים שלא לא רואה את המיכל שלי בלעדיו בגלל התועלת שלהם וגם בגלל המראה המיוחד, אני אצרף בהמשך תמונות של צבא החלזונות אצלי

אפשר לראות חלק מהם שירדו לקרקעית בזמן האכלה

תמונה

תמונה

Jerry

הודעהעל ידי Jerry » 18 אוקטובר 2017, 19:06

ציינתי את היתרון שלהם באכילת גופות, אז היום לצערי גורמי שוקולד החזירה את נשמתה לבורא והחלזונות באו לנקות.

זה מה שנשאר שעה מאז שהתחילו לאכול את הגופה

תמונה

ari 10
נבט מתחיל
סוג האקווריום: שרימפסייה
נפח: 60
ותק המיכל: 10+
מקום מגורים: ירושלים

הודעהעל ידי ari 10 » 18 אוקטובר 2017, 21:22

JERRY הם לא מהווים מסה ביולוגית גדולה מידי?
אגב אצלי לא נגעו באצות, הלוואי והייתי מוצא בע"ח שינקה לי את האקווריום כמו הטייגר והקרנים!

Jerry

הודעהעל ידי Jerry » 22 אוקטובר 2017, 18:17

ari 10 כתב:JERRY הם לא מהווים מסה ביולוגית גדולה מידי?
אגב אצלי לא נגעו באצות, הלוואי והייתי מוצא בע"ח שינקה לי את האקווריום כמו הטייגר והקרנים!

אני לא חושב שהם יוצרים עומס ביולוגי גדול, בשיא היו לי לפחות 200 בוגרים ועוד לפחות 100 קטנים.

בנוסף האוכלוסייה אצלי גדולה באופן חריג לגודל ועדיין אני בטווחים בטוחים אז כנראה שהם לא כאלה יצרנים גדולים, אצלי הם אוכלים אצות בעיקר שאני מוריד האכלות לכמה ימים והם רעבים ומטפלים במה שיש וכמובן אוכלים עלים לא בריאים וגופות.

Yossi6780
נבט מתחיל
סוג האקווריום: הייטק ודיסקוסים
נפח: 550 ליטר
ותק המיכל: 2 שנים
מקום מגורים: חולון

הודעהעל ידי Yossi6780 » 07 אפריל 2018, 19:13

אני ניסיתי אותם בהיי טייק שלי והתאכזבתי מהם מפניי שהם חפרו לי במצע והפכו לי את המונטה קרלו.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

סמל אישי של המשתמש
globa
נבט מתחיל
סוג האקווריום: צמחיה הייטק
נפח: 350
ותק המיכל: 7
מקום מגורים: גבת״ש העתיקה

הודעהעל ידי globa » 22 אפריל 2018, 09:06

כל הכבוד.

קונספט מעניין.